آموزش اکسل (درس اول)

آموزش اکسل (درس اول)
  • ۱۳۹۴/۶/۹ ساعت ۸:۴۴
  • مدیر وب سایت
  • 1928 بازدید

  نرم افزار اکسل (Excel) یکی از نرم افزارهای بسته آفیس (Office) شرکت ماکروسافت است که بیشترین کاربرد را بعد از نرم افزار ورد (Word) که از همین مجموعه است دارد.

  شما از این نرم افزار می توانید از حساب کتاب های روزمره شخصی تا کارهای اداری را بدون نیاز به ماشین حساب و قلم کاغذ انجام دهید و در قالب یک فایل کم حجم با خود در یک فلش مموری، گوشی همراه یا ایمیل همراه خود داشته باشید.

  جالب است بدانید به واسطه گوشی های تلفن هوشمند جدید و نرم افزارهای واسط می توانید فایل های اکسل خود را در تلفن همراه خود مشاهده و ویرایش کنید.

  در این سری آموزشی قصد داریم بیشتر مطالب کاربردی را به صورت نکته کوتاه و مفید بیان کنیم. لطفا چنانچه سوال یا پیشنهادی در خصوص هر مطلب دارید با گذاشتن کامنت بیان کنید که دیگران نیز از نظر شما استفاده کنند.

مانند تصویر زیر در یک فایل اکسل می توان چند WorkBook (کتاب کار) داشت که هر WorkBook می تواند چند WorkSheet (صفحه کار) داشته باشد. در هر صفحه شما جدول گسترده ی وسیعی از جدول حرف (به عنوان ستون) و عدد (به عنوان سطر) دارید. تعداد این سطر و ستون ها بسته به نسخه ای که استفاده می کنید متفاوت است. 

 

برای مشاهده بهتر تصویر بر روی آن کلیک کنید.

Excel-Introduction

 

از درس آینده نحوه فرمول نویسی و نکات کاربردی را آموزش خواهیم داد.

جهت عضویت در خبرنامه دیپاکو و دریافت این مطالب در ایمیل خود لطفا در صفحه خانه به بخش ثبت آدرس ایمیل مراجعه نمایید.

ا-ف/54

نظر خوانندگان این مطلب
  1. ۱۳۹۴/۶/۱۰ ساعت ۸:۳۳

    خیلی عالی بود و کلا مطالب آموزشی ازاین دست بسیار مفید است .

  1. ۱۳۹۶/۲/۲۲ ساعت ۷:۵۶

    خیلی عالی بود استفاده کردم

نظر شما در خصوص این مطلب چیست؟