بهترین پیام کوتاه را ارسال کنیم

بهترین پیام کوتاه را ارسال کنیم
  • ۱۳۹۴/۱۲/۱۰ ساعت ۱۴:۲۰
  • مدیر وب سایت
  • 978 بازدید

بسیاری از ما زمانی که می خواهیم ارسال پیام کوتاهی برای اطلاع رسانی یا تبلیغات انجام دهیم برایمان سوال است که چه زمانی این ارسال صورت گیرد که بالاترین بازدهی را داشته باشد و همچنین اینکه چگونه بتوانیم با تهیه یک متن مناسب اثرگذاری آن را به حداکثر برسانیم.

 پارامترهای بسیاری برای ایجاد یک ارسال کارآمد و صحیح وجود دارند که ما به دو مورد آن در این مقاله اشاره میکنیم.

یکی از مهمترین پارامترها زمان ارسال است. بهتر است با حذف زمان هایی که مردم دوست ندارند پیام اطلاع رسانی یا تبلیغات دریافت کنند به زمان مناسب برسیم. لطفا در زمان استراحت افراد یعنی ساعت 20 الی 7 صبح، هیچ گونه ارسال پیام کوتاهی انجام ندهید چرا که در این زمان نه تنها هیچ گونه اثر مثبتی دریافت نمیکنید بلکه اثر معکوس و ضد تبلیغ ایجاد کرده و باعث آزردن افراد میشوید و حتی در مراتب بالاتر شکایت گیرنده را برای شما در بر خواهد داشت. با این اوصاف ارسال شما بایستی بین ساعت 7 صبح الی 20 صورت گیرد. در این بازه  زمانی نیز سعی کنید ابتدای صبح را انتخاب نکنید و در صورتیکه ارسال ضروری ندارید آن را به ساعت های بعدی(مثلا 9 صبح به بعد) موکول نمایید چرا که همه افراد اصولا در ساعت های ابتدای روز کارهای اساسی خود را در اولویت گذاشته و غالبا در مسیر خانه تا محل کار یا محل تحصیل هستند. با این حال یکی از بازه های زمانی مناسب برای ارسال ساعت های 9 تا 12 می باشد. بعد از آن در اواسط روز و ظهر، مجدداً وارد زمانی میشویم که برای ارسال خیلی مناسب نیست و البته یک استثنا برای ساعت 11:30 تا 13:30 برای اصناف مواد غذایی، رستوران و فست فود وجود دارد که میتوانند از گرسنگی مخاطبان خود استفاده کنند و در زمان بسیار مناسبی آن ها را برای صرف ناهار دعوت کنند واین یعنی شکار زمان مناسب جهت افزایش فروش. ساعت 14 تا ساعت 17 از دسته زمان هایی است که مجدداً اگر ضرورتی به ارسال پیام کوتاه وجود ندارد هرگز ارسالی انجام ندهید و مخل استراحت افراد نشوید. از ساعت 17 تا 20 میتوانید کلیه اطلاع رسانی و تبلیغات خود با خیال آسوده ارسال نمایید. چرا که این بخش از روز بسیار زمان مناسبی برای ارسال است و افراد پس از یک روز کاری یا تحصیلی اصولاً به منزل بازگشته اند و میتوانند فارغ از فعالیت های روزانه،  زمان و حوصله بیشتری برای پیام کوتاه شما صرف کرده و آن را مطالعه نمایند. در صورتی که حرفه ی شما به خریدهای روزانه افراد و یا مکان های تفریحی مرتبط میشود حتما از این زمان استفاده نمایید و آنها را در زمان فراغتشان به سمت خودتان بکشانید و البته توصیه میکنیم در صورتی که پیام کوتاه شما مرتبط با کار و حرفه افراد است ترجیحا بازه زمانی صبح را انتخاب کنید.

پارامتر دیگری که علاوه بر زمان ارسال حائز اهمیت می باشد متن ارسالی است. در ابتدا سعی کنید تا حد امکان از پیام کوتاه مختصر، مفید و کوتاه استفاده نمایید و اطلاعات خود را در پیامتان خلاصه کنید. چرا که هرچه پیام شما کوتاه تر باشد متحمل هزینه کمتری می شوید و به علاوه گیرنده در دریافت پیام کوتاه شما به جهت حجم بالای متن دریافتی دچار مشکل نمی شود. یک روش کاربردی برای تهیه متن ارسالی این است که در صورتی که ارسال شما بیشتر جنبه ی تبلیغات دارد سعی کنید از ادبیات ساده و متفاوت که نیاز افراد را به آنها یاد آوری می کند استفاده نمایید و متنی جالب، خارج از لغات و کلماتی که همه گیر شده و همه روزه به دست افراد می رسند استفاده نمایید، طوری که دریافت آن برای گیرنده جالب بوده و بعد از مدتی ادبیات خاص آن معرف خدمت و محصول شما  شود.

در اینجا سعی کردیم چند نکته کاربردی و مهم را برای یک ارسال پیام کوتاه مفید که در عین حال خسته کننده و بی هنگام نباشد ذکر کنیم. به این امید که شما عزیزان بتوانید به کیفیت پیام های ارسالی خود بیافزایید و زین پس بیشتر شاهد مزیت های آن باشید.

 

منبع: Dpaco.net

ص.پ/111

نظر خوانندگان این مطلب
  1. ۱۳۹۵/۲/۹ ساعت ۱۷:۵۲

    مقاله مذکور فوق العاده بود .لطفا در مورد متن پیام ارسال برای آموزشگاهها و مراکز آموزشی راهنمایی کنید باتشکر

نظر شما در خصوص این مطلب چیست؟