تبدیل متن اسکن شده به متن قابل ویرایش

تبدیل متن اسکن شده به متن قابل ویرایش
  • ۱۳۹۴/۵/۲۱ ساعت ۸:۴۲
  • مدیر وب سایت
  • 2323 بازدید

یکی از نرم افزارهایی که همه کاربران حسرت داشتن آن را می خوردند، تبدیل صفحات اسکن شده به صفحات متنی و قابل ویرایش بود. فناوری OCR مخفف عبارت Optical Character Recognition تکنیکی است که در آن این امکان وجود دارد. خوشبختانه گوگل به منظور ارائه خدمات رایگان به کاربران خود، این مشکل را برطرف کرده است، بنابراین اگر قصد دارید از امکان OCR استفاده کنید، در ادامه با ما باشید:

 

آموزش با سرویس گوگل درایو

1) ورود به گوگل درایو

برای تبدیل صفحات اسکن شده به متن تایپ شده باید از سرویس گوگل درایو کمک بگیریم، میدانیم که برای استفاده از همه سرویسهای گوگلی نیاز به عضویت در سایت گوگل و داشتن یک کاربری گوگل هستیم. اگر قبلا در یکی از سرویسهای گوگل (مانند GMAIL) عضو شده اید و کاربری در این سایت دارید، با مراجعه به سایت Drive.google.com به محوطه کاربری خود وارد شوید، در غیر اینصورت ضمن ورود به این لینک ، روی Create account کلیک کرده و یک کاربری جدید برای خودتان ایجاد کنید.

 

2) آپلود فایل

پس از ورود به محیط کاربری خود در سرویس گوگل درایو، از بالا سمت چپ روی my drive کلیک کرده و از پنجره باز شده گزینه File upload را کلیک کنید. در این قسمت فایل مورد نظر خود را که میتواند در یکی از فرمت های عکس یا pdf باشد را از روی هارد دیسک انتخاب کنید و با کلیک بر روی گزینه open عملیات آپلود فایل را آغاز کنید.

 

3) تبدیل متن تایپ شده

اکنون فایل شما در سرویس گوگل درایو ذخیره شده است و می توانید آن را به یک فایل قابل ویرایش تبدیل کنید برای این کار کافیست، روی فایل مورد نظر کلیک راست کنید وبا انتخاب گزینه Open with و سپس Google Docs فایل خود را به متن قابل ویرایش تبدیل کنید.

 

اکنون فایل شما در ویرایشگر متنی آنلاین گوگل باز شده و می توانید متن قابل ویرایش را کپی و به هر یک از نرم افزاهای مورد نظر خود انتقال دهید.

 

منبع:  jamejamonline.ir

/ه.د46

نظر شما در خصوص این مطلب چیست؟