تفاوت های مودم GSM و پنل ارسال پیامک

تفاوت های مودم GSM و پنل ارسال پیامک
  • ۱۳۹۶/۲/۶ ساعت ۱۵:۴۳
  • مدیر وب سایت
  • 2470 بازدید

لغت GSM مخفف کلمه ی    global system for mobile telecom mications به معنی سیستم جهانی برای ارتباطات موبایل می باشد.

مودم GSM یک سخت افزار است که میتوان از طریق آن ارسال پیامک انجام داد.این مودم ها برای ارسال پیامک نیاز به یک سیم کارت دارند و کار با آنها از طریق اتصال به کامپیوتر و نصب یک برنامه بر روی کامپیوتر انجام می شود.معمولا ارسال پیامک با این مودم ها نیازی به اتصال به اینترت ندارد.

در این مقاله به برخی معایب این مودم ها و تفاوت های آن با پنل های ارسال پیامک اشاره می کنیم:

  1. مودم های GSM حتما باید به رایانه متصل شوند تا بتوانند ارسال انجام دهند.به همین دلیل ممکن است گاهی مجبور شویم مودم و رایانه مان را با خود به هرکجا می رویم حمل کنیم که این نکته ممکن است آزار دهنده باشد.در مقابل میتوان هر کجا و در هر زمان بدون نیاز به سخت افزار جانبی و فقط با اتصال به اینترنت به پنل ارسال پیامک دسترسی پیدا کرد.

 

  1. با توجه به این که این مودم ها با سیم کارت کار می کنند و سیم کارت امکان ارسال پیامک به شماره های لیست سیاه مخابراتی را دارد،ممکن است بعد از مدتی سیم کارت فرستنده سوخت یا مسدود شود و دیگر امکان ارسال پیامک نداشته باشد.در مقابل ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی از طریق پنل ارسال پیامک امکان پذیر بوده و با  تکمیل فرم مربوطه و از روش قانونی انجام می شود.

 

 

  1. قیمت این مودم ها از حداقل 400 هزارتومان شروع شده و گاهی تا قیمت های میلیونی نیز می رسد.این قیمت به این بستگی دارد که چه تعداد سیم کارت به مودم متصل می شود.همچنین با توجه به این که این مودم ها برای ارسال پیامک از سیم کارت و شبکه تلفن همراه استفاده می کنند، قیمت هر پیامک برابر با نرخ تعیین شده آن توسط اپراتور در شبکه تلفن همراه می باشد.حداقل هزینه تهیه یک پنل ساده ارسال پیامک زیر 100 هزارتومان است و هزینه هر پیامک طبق مصوبه مخابرات بوده و کمتر از هزینه ی ارسال با مودم GSM می باشد.

 

  1.  امکان خرابی در هر سخت افزاری وجود دارد.همچنین گاهی امکان تعمیر برخی سخت افزار ها وجود ندارد بنابراین هزینه خرید مودم سوخت می شود.پیدا کردن تعمیرکاران مجاز این دستگاه ها نیز سخت است.

 

  1. سرعت ارسال در این مودم ها بسیار پایین است.ذکر این مثال کافیست که ارسال 3000 عدد پیامک، با پنل ارسال پیامک حداکثر 10 دقیقه طول می کشد.مودم GSM در هر دقیقه بین 5 تا 10 عدد پیامک ارسال می کند.بنابراین ارسال 3000 پیامک با مودم GSM ممکن است حدود 10 ساعت به طول بیانجامد.همچنین در این مدت رایانه نیز باید روشن باشد.

 

  1. در صورتی که نرم افزار مربوط به مودم  GSMاز شرکت معتبری خریداری نشود، از امر پشتیبانی برخوردار نیست.در مقابل پنل ارسال پیامک دارای راهنمای ارسال بوده و مشتریان می توانند در ساعات اداری روز با بخش پشتیبانی ارتباط برقرار کنند.

 

  1. امکان ارسال پیامک با پیش شماره های 1000 ، 2000 و 3000 از طریق مودمGSM  امکان پذیر نیست.

 

 

 

لینک کوتاه: http://dpaco.net/p/125

منبع: دیپاکو

نظر شما در خصوص این مطلب چیست؟