راه های پیشگیری از گردن درد

راه های پیشگیری از گردن درد
  • ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ ساعت ۹:۲۵
  • مدیر وب سایت
  • 1892 بازدید

  درد گردن ممکن است به دلایل مختلفی از جمله ورزش نکردن، رماتیسم مفصلی، کمبود کلسیم و ضعف استخوان ها، دردهای عصبی، وارد شدن ضربه و آسیب به گردن، وضعیت نامناسب گردن و... رخ دهد. رعایت چند نکته در هنگام انجام کارهای روزانه مان، کمک می کند تا کمتر دچار درد های عضلانی گردن شویم.

 

  هنگام راه رفتن یا نشستن سعی کنید بدن و سرتان را صاف نگه دارید به طوری که سر در امتداد ستون فقرات قرار گیرد.

  هنگام کار کردن از خم کردن گردن با زاویه بیش از 25 درجه، به مدت طولانی خودداری کنید زیرا بسیاری از درد های گردن ناشی از خمیدگی زیاد گردن است.

  اگر مجبورید ساعت های زیادی را پشت میز یا در حال کار با رایانه بگذرانید، بهتر است ارتفاع صندلی تان را با میز یا صفحه ی مانیتور طوری هماهنگ کنید که مانیتور دقیقا رو به رویتان باشد.

  در هنگام مطالعه ی کتاب یا روزنامه گردنتان را خم نکنید. بهتر است روزنامه را بالا نگهدارید تا فشار کمتری به گردنتان وارد شود.

  عده ای هنگام مطالعه با شکم بر روی زمین می خوابند. در این حالت انحنای ایجاد شده در ستون فقرات کمر و گردن باعث کشیدگی و احساس درد، در گردن می شود.

  در انتخاب بالش خود بسیار دقت کنید. از استفاده از بالش های بسیار نرم یا بسیار سفت در زیر سرتان بپرهیزید. ارتفاع بالش نیز نباید زیاد یا کم باشد. بهتر است ارتفاع بالش به اندازه ی عرض شانه تان باشد. استفاده از بالش های طبی از بروز درد گردن جلوگیری می کند.

  حین رانندگی صندلی را طوری تنظیم کنید که به فرمان نزدیک تر باشید در غیر این صورت محبورید دستانتان را بیش از حد دراز کنید تا به فرمان برسند که این امر موجب کشش عضله های گردن و فشار به مهره های گردنتان می شود.

  اگر مجبورید ساعت های کاری زیادی را در حالت ثابت، نشسته، پشت میز، ایستاده و ... بگذرانید، بهتر است هر یک ساعت یکبار کمی قدم بزنید و چند حرکت کششی ساده انجام دهید. این کار انرژی و بازده شما را نیز افزایش می دهد.

  اگر مجبورید زمان زیادی را صرف صحبت با تلفن کنید، بهتر است از یک هدست یا هندزفری استفاده کنید. به هیچ عنوان با کج کردن سرتان، گوشی تلفن را بین شانه و گردن خود نگه ندارید.

  بسیاری از انواع گرفتگی ها یا درد های گردن را می توان با ورزش های سبک و حرکات مقام سازی گردن یا حرکات کششی ساده کم کرد یا از بین برد. گاهی به همین ترتیب می توان از بروز درد جلوگیری کرد. استفاده از حوله گرم و ماساژ گردن با آب گرم نیز می تواند درد های گردن را کاهش دهد.

 

منبع: برگرفته از بیتوته

لینک کوتاه: http://dpaco.net/p/123

ف.ن/123

نظر خوانندگان این مطلب
  1. ۱۳۹۷/۴/۱۶ ساعت ۲۲:۵۶

    خیلی بد بود

نظر شما در خصوص این مطلب چیست؟