لطفا پیام کوتاه خود را هدر ندهید

لطفا پیام کوتاه خود را هدر ندهید
  • ۱۳۹۴/۱۰/۱۶ ساعت ۱۲:۴۹
  • مدیر وب سایت
  • 1045 بازدید

برای همگی ما بارها و بارها پیش آمده است که پیامک های کاملا بی ربط با کار و شرایط خود را دریافت کرده ایم که نه تنها هیچ کاربرد و استفاده ای هم برای ما ندارند بلکه از دریافت آنها بسیار هم کلافه شده ایم. و حتی شاید خود شما جز دسته کسانی باشید که این چنین ارسال  پیامک هایی  را برای تبلیغات و اطلاع رسانی کسب و کار خود انجام داده باشید و بعد از حاصل نشدن نتیجه ای که انتظار آن را داشتید  به طور کلی این روش را کنار گذاشته و از تکرار آن منصرف شدید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که مخاطبین شما دقیقا چه کسانی هستند و یا اینکه مراوده و ارتباط منظم با مشتریانتان چقدر میتواند به اصل مشتری مداری و سهولت اطلاع رسانی های شما کمک کند؟ و یا بهتر است سوال کنیم آیا شما هیچ اطلاعاتی همچون شماره تلفن همراه از مشتریانتان دریافت می نمایید؟ نکته قابل ذکر در فروش کالا و خدمات، در مرحله اول حفظ مشتریان فعلی و سپس جذب مشتریان جدید است. درصورتیکه شما، شماره تلفن همراه مشتریان فعلی خود را داشته باشید میتوانید با ارسال پیام هایی همچون تبریک تولد، اطلاع رسانی های ویژه مشتریان، نظرسنجی و مسابقه و تبریک و تسلیت های مناسبتی، خود را برای آنها یاد آوری نمایید و به آنها ارزش دهید و حتی با ارسال تبلیغات ویژه خود، آنها را برای چندمین بار مشتری خود کرده و نگه دارید. چرا که امکان مشتری شدن آنها در صورت رضایتشان از خرید قبلی، بسیار بیشتر از کسانی است که تا به حال مشتری شما نبوده اند. البته این نکته نیز گریز ناپذیر است که شما بایستی به دنبال جذب مشتریان بیشترو جدید نیز باشید و گاهی نام و خدمات خود را به گوش سایرین و کسانی که مشتری شما هم نبوده اند برسانید به جهت آنکه آنها بدانند این چنین خدمات و کالایی برای فروش به این نام در این مکان وجود دارد، که البته  ممکن است در آن بازه زمانی حتی مشتری شما هم نشوند ولی در زمان نیازشان احتمال دارد به شما رجوع کنند.

توصیه ما به عنوان یکی از پیشگامان عرصه ارسال پیام کوتاه، پس از چندین سال بررسی بازار و فعالیت مشتریان به شما عزیزانی که قصد بهبود در میزان فروش خود را دارید و به دنبال راهی آسان و سریع هستید دانستن این است که مهمترین نکته در ارسال پیام کوتاه،رساندن پیام به دست شخصی است که مناسب کسب و کار شماست. در صورتیکه ارسال شما بررسی شده و هدفمند نباشد چیزی جز اتلاف هزینه نیست. اولین نکته در جهت تحقق این موضوع جمع آوری شماره مشتریانتان و مراوده مرتب با آنها از طریق ارسال پیام کوتاه با استفاده از شیوه های ذکر شده در بالا میباشد.که همین امر باعث میشود شما شماره ی همراه گروهی از  افراد  را داشته باشید که برای کسب و کار شما بسیار ارزشمند هستند. نکته حائز اهمیت دیگر انتخاب گیرندگانی است که امکان اینکه مشتری شما شوند زیاد باشد که این مهم، از طریق ارسال های منطقه ای،اصناف و... پس از بررسی و تحلیل های شما که بدانید چه گروهی از افراد مناسب فعالیت  شما هستند امکان پذیراست. لازم به ذکر است که شما با بررسی نتیجه ارسال های انجام شده پس از یک مدت زمان مشخص ، متوجه خواهید شد که کدام شیوه برای شما مناسب تر بوده که بتوانید تمرکز بیشتری روی آن داشته باشید.

از ساده ترین شیوه ها برای بهبود فروشتان به آسانی نگذرید.

 

منبع: dpaco.net

 

ص.پ/109

نظر شما در خصوص این مطلب چیست؟