هنر چیدمان مبلمان در آپارتمان

هنر چیدمان مبلمان در آپارتمان
 • ۱۳۹۴/۶/۲۵ ساعت ۸:۴۶
 • مدیر وب سایت
 • 3077 بازدید

دکوراسیون منزل ،هنر- چیدمان- فضا و مبلمان و رنگها و نورهاست . اینکه بدانیم هر یک از فضاهای خانه چه استانداردها و ویژگیهایی دارند و نورپردازی مناسب برای هر فضا چگونه است و بهترین رنگها در دکوراسیون منزل کدام رنگهاست و همه ی اینها در کنار سلیقه فکری و اعتقادی و احساسی اعضای خانواده به شکلگیری بهترین فضا برای شما می انجامد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ابعاد – مساحت  و شکل فضای نشیمن هر خانه ای تاثیر بسیار زیادی در چیدمان مبلمان آن خواهد داشت . نشیمن های مربع شکل محدودیت هایی را برای انتخاب مبلمان و محل قرارگیری آنها ایجاد میکند . به دلیل نبودن دیوار کشیده ای در این نشیمن ها مشکلاتی برای تعریف فضای گفتگو و یا حتی تعیین مکان تلویزیون به وجود خواهد آمد. اگر نشیمن خانه شما چنین مشخصاتی دارد نیازی نیست که نگران باشید در این مطلب نکاتی به شما ارائه خواهیم کرد تا بتوانید بهترین چیدمان برای فضای نشیمن خانه بیابید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قبل از هر چیزی باید دقت شود  فضاهای ورود و خروج ( درب ورودی – مسیر راهروی فضای های خصوصی و آشپزخانه) که  به فضای نشیمن خانه محدود میشود در چه موقعیتی قرار دارند. اگر شومینه ای نیز در فضای نشیمن خانه دارید باید محدوده اطراف آن را در نظر بگیرید و در مرحله بعد جای تلویزیون در فضا را مشخص کنید .


 

 

 

 

 

 

 

 

 

نقاط کانونی در فضای نشیمن را بشناسید . تلویزیون و شومینه نقاط کانونی این فضا محسوب میشوند. این نقاط کانونی فضایی دلچسب برای گردهمایی خانوادگی فراهم میکنند . هنگامی که در یک اتاق نشیمن مربع قرار است دو نقطه کانونی ( تلویزیون و شومینه ) حضور داشته باشد باید تمهیداتی بیندیشید چرا که دیوار کشیده ای وجود ندارد و ابعاد کوچک فضا به شما اجازه نخواهد داد که با دو ست مبلمان متفاوت فضاهای هر کدام را تفکیک کنید . راه اول این است که اگر از عایق بندی ( ایزولاسیون ) ش.مینه خود مطمئن هستید ، تلویزیون را بالای آن قرار دهید و با این کار توجه را به یک سمت متمرکز کنید.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

با حاشیه قرار دادن شومینه جایی را برای تلویزیون پیدا کرده و مبلمان را حول محور آن بچینید . نقاط کانونی همیشه تعیین کننده نحوه چیدمان مبلمان خانه شما خواهند بود بنابراین با ظرافت و دقت تصمیم بگیرید. 

با توجه به ابعاد فضا یک فرش مقابل این نقطه کانونی ( تلویزیون یا شومینه ) قرار دهید و نشیمنی برای گفت و گو ایجاد کنید کاناپه بزرگ را در لبه ی فرش موازی با ضلع بلندتر فرش و روبروی نقطه کانونی قرار دهید.
این کاناپه باید در حدود 3 متر با نقطه کانونی فاصله داشته باشد ولی نباید به دیوار بچسبد و کاناپه کوچکتر را به موازات ضلع کوتاه فرش قرار دهید و مطمئن شوید که دور از دیوار قرار گرفته است.مبل های دیگر را در اطراف کاناپه اصلی بچینید . میز ناهارخوری باید مربع و کوچک انتخاب شود 


 


 

مبلمان ال شکل یکی از بهترین انتخاب ها برای فضاهی مربع هستند و از شلوغ شدن فضا جلوگیری میکنند 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در فضاهای مربع شکل کوچک رنگهای روشن حرف اول را میزنند و به بزرگ تر جلوه کردن خانه شما کمک بسیار زیادی میکنند 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاثیرات نور پردازی صحیح را در این مورد نباید نادیده گرفت با نورپردازی صحیح فضای شما گرم و آرامش بخش خواهد بود.

نویسنده :مهندس خراسانی/62

نظر خوانندگان این مطلب
 1. ۱۳۹۴/۶/۲۵ ساعت ۹:۲۱

  ایول...

 1. ۱۳۹۴/۶/۲۵ ساعت ۱۳:۱۱

  مطالب بسیار مفید و آموزنده بوده ممنونم
  لطفا در مورد رنگ ها و انرژی آنها مطالب بیشتری بگذارید

 1. ۱۳۹۴/۶/۲۵ ساعت ۱۴:۰

  سلام مطلب خوبی بود مفید و کاربری . از خواندنش لذت بردم مخصوصا عکسها به نظرم کاربردی انتخاب شده بودند

 1. ۱۳۹۴/۶/۲۵ ساعت ۲۲:۱۹

  بسيار از مطالبتون استفاده كردم مخصوصا چون به تازگي آپارتماني با هال كوچك خريدم و با چيدمان مبلمان مشكل داشتم

 1. ۱۳۹۴/۶/۲۶ ساعت ۰:۳۳

  بسيار استفاده كردم مخصوصا اينكه براي خانه جديدم با مشكل چيدمان مبلمان مواجه هستم لطفا در مورد تركيب رنگها در كنار هم براي فضاهاي مختلف توضيح بديد

 1. ۱۳۹۴/۶/۲۶ ساعت ۱۵:۳۲

  مهندس در مورد عایق شومینه توضیح بیشتر بدید

نظر شما در خصوص این مطلب چیست؟