چگونه بهترین نتیجه را از ارسال پیامک تبلیغاتی خود بگیریم؟

چگونه بهترین نتیجه را از ارسال پیامک تبلیغاتی خود بگیریم؟
  • ۱۳۹۶/۱/۱۹ ساعت ۱۵:۵۷
  • مدیر وب سایت
  • 2218 بازدید

1- ارسال پیامک تبلیغاتی، نیاز به تکرار دارد
حتما برای شما هم پیش آمده که پیامک های تبلیغاتی زیادی از یک فروشگاه دریافت می کنید ولی توجهی به آن نکرده اید. اما پس از دریافت چند پیامک دیگر از آن فروشگاه به این فکر افتاده اید که حداقل یک بار به آنجا سر بزنید و از صحت تبلیغاتشان با خبر شوید. پس این تکرار در ارسال پیام از طرف آن فروشگاه موجب جلب نظر شما شده است. یک بار ارسال پیامک، نتیجه چندانی نمی تواند داشته باشد بلکه تداوم و تکرار در ارسال موجب نتیجه بخش شدن تبلیغات می گردد.

 

2- در تهیه متن پیامتان خلاقیت به خرج دهید
به این نکته توجه داشته باشید که افراد، روزانه پیامک های تبلیغاتی زیادی دریافت می کنند. بنابراین چیزی که می تواند پیام شما را منحصر به فرد کند، یک متن هوشمندانه در کنار خاص بودن محصول یا خدمات شماست.
اگر محصول یا خدمات شما تکراری باشد و جذابیت خاصی در آن ایجاد نکنید، یا متن پیامتان ترغیب کننده نباشد، نمی توانید انتظار بازخورد مناسبی داشته باشید.

 

3- جامعه هدف را صحیح انتخاب کنید
اگر بخواهید بازخورد مناسبی از تبلیغات خود داشته باشید باید بدانید که محصول یا خدمات تبلیغی شما برای چه صنف و یا چه قشری از جامعه مناسب و کارآمد است. قطعا همه افراد نمی توانند جامعه هدف شما باشند. خدمات یا محصول شما ممکن است برای افرادی کاملا بی استفاده و برعکس برای دیگران کاملا ضروری و نیاز 100 درصد باشد.

 

4- تعداد ارسال های موفق را بررسی کنید
گاهی پیش می آید که تبلیغات پیامکی ما به تمام شماره هایی که برای آنها ارسال پیامک انجام داده ایم نرسیده است. چرا که بسیاری از شماره ها (بین 50 تا 70 درصد) در لیست سیاه مخابراتی هستند و هیچ پیامک تبلیغاتی را دریافت نمی کنند مگر با درخواست خودشان و یا زمانی که ارسال با یک شماره خدماتی سازی شده،انجام شود. لذا باید توجه کنیم که انتظارمان متناسب با میزان پیامک های ارسال شده و رسیده به دست مشتریان باشد.

 

5- انتظار نتیجه گرفتن زود هنگام از تبلیغات نابجاست
ارسال پیامک تبلیغاتی، اگر در کوتاه مدت موجب افزایش مشتریان شما نشود،نام شما یا نام تجاری تان در ذهن افراد ماندگار می شود. پس نباید از تبلیغاتمان انتظار تاثیر زود هنگام داشته باشیم، چه بسا این تبلیغات موجب افزایش مشتریان در آینده باشد. هر نوع تبلیغاتی در بدترین حالت می تواند حداقل برند شما را در ذهن مخاطب یادآوری کند. پس از تبلیغات نترسید.


6- مهمترین نکته، زمان ارسال پیامک (یا هر تبلیغات دیگری) است
به نظر شما تبلیغات برای فروشگاه لباس بعد از تعطیلات عید نوروز چقدر می تواند تاثیر گذار باشد؟
آیا بهترین خدمات و بهترین پیشنهاد تبلیغاتی را می توان در نیمه شب ارسال کرد و انتظار تاثیر مثبت داشت؟ در این صورت نه تنها تاثیر مثبت بلکه تاثیر کاملا منفی و ضد تبلیغاتی را برای مخاطب در بر خواهد داشت. بنابراین همیشه و در همه حال بهترین زمان را از تمام زوایای زمانی یعنی ساعت، روز هفته، ماه و ... در نظر بگیرید.

 

7- مناسبت های مختلف را بهانه تبلیغات کنید ولی همیشه از تکرارها و کلیشه ها دوری کنید
ارسال پیام تبریک تولد برای مشتری باعث می شود بهتر و پررنگ تر از همیشه در ذهن بمانید.
مناسبت ها را بهانه کنید ولی همیشه در خاص و متفاوت بودن پیش قدم باشید. همه ما پیام های تبریک سال نو از دوستان و سازمان ها و فروشگاه های مختلف دریافت می کنیم و بیشتر آنها در بازه زمانی محدودی ارسال می شوند. این سیل پیام ها باعث می شود یا ارسال کننده در ذهن ما ثبت نشود و یا به مدت کوتاهی در خاطر ما بماند ولی ما پیام هایی که در زمان متفاوتی و با محتوای متفاوتی ارسال شده اند را تا مدت بیشتری به یاد داریم و حتی ممکن است از آن پیام برای ارسال به دوستانمان استفاده کنیم.


8- همه تخم مرغ ها را در یک سبد نچینید
همه هزینه خود را یکجا و به یکباره صرف نکنید. بودجه خود را به تبلیغات در دوره و گروه هدف های متفاوت اختصاص دهید و روش هایی که بیشترین بازخورد را داشتند را بیشتر تکرار کنید.

 

9- پس از ارسال پیامک از در دسترس بودن خود اطمینان حاصل کنید
بهترین تبلیغات هم نمی تواند نتیجه خوبی داشته باشد زمانی که شما پاسخگوی ابزار ارتباطی که در تبلیغات خود معرفی کردید نباشید. برای مثال اگر شما در متن پیامک تبلیغاتی خود شماره تلفن همراهی اعلام می کنید ولی آن شماره از دسترس خارج می شود یا خاموش است و یا مرتبا مشغول است شما نه تنها یک فرصت تبلیغاتی را از  دست می دهید بلکه مشتری از اینکه برای ارتباط با شما تلاش کرده است و موفق نبوده ناامید می شود و تاثیر منفی در برخواهد داشت.

 

10- تعداد پیامک ارسالی کم برابر است با تبلیغ کمتر
ارسال پیامک با تعداد کم عموما با نتیجه نگرفتن تبلیغات همراه است بنابراین بهتر است تعداد قابل توجهی پیام ارسال شود تا تعداد افراد بیشتری از محصول یا خدمات شما اطلاع حاصل نمایند. 

 

11- در تبلیغات خود صادق باشید (از متن پیامک واقعی استفاده کنید)
همیشه سعی کنید همان باشید که در تبلیغات خود ادعا می کنید. همیشه بدانید مشتریان کاملا باهوش هستند و شما را با دیگران و حتی خودتان مقایسه و ارزیابی می کنند. اگر خدمت یا محصولی را ندارید آن را صادقانه با مشتری خود در میان بگذارید. صداقت شما همیشه برای مشتریان شما قابل تقدیر خواهد بود. هیچگاه با هدف جذب مشتریان بیشتر از عنوان های اغراق آمیز و غیرواقعی استفاده نکنید. مطمئن باشید عمل کردن به اصول درست به منظور رسیدن به بهترین محصول و خدمت خود بهترین نتیجه را در برخواهد داشت و در این صورت مشتریان شما به شما و کار شما اعتقاد پیدا خواهند کرد. در نهایت هر مشتری شما به صورت داوطلبانه و رایگان و با بیشترین تاثیر برای شما تبلیغ خواهد کرد.

 

لینک کوتاه: http://dpaco.net/p/124

منبع: دیپاکو

نظر شما در خصوص این مطلب چیست؟

دسته بندی مطالب