گوگل در حال تبدیل شدن به یک امپراتوری جهانی

گوگل در حال تبدیل شدن به یک امپراتوری جهانی
  • ۱۳۹۴/۵/۲۶ ساعت ۹:۰
  • مدیر وب سایت
  • 954 بازدید

گوگل بعد از تبديل شدن به يکي از بزرگان تکنولوژي حالا زير چتر شرکت جديدي ديده مي شود. لري پيج در اقدامي شرکت جديدي به نام آلفابت را راه اندازي کرده است و گوگل به بخشي از اين کمپاني تبديل شده است. شايد شما کمي تعجب کرده باشيد اما اينک گوگل بزرگ زير چتر شرکت آلفابت است. 

در سال های گذشته گوگل بسيار جاه طلب بود به صورتي که محصولاتي بسيار را با نام گوگل روانه ي بازار کرد. از جمله ی آن ها مي توان به عينک گوگل، ماشين ها بدون سرنشين و بسياری ديگر اشاره کرد. اما به هر حال اين بخش ها بازدهي قابل ملاحظه اي برای گوگل نداشته است و بخش تبليغات گوگل با درآمد 50 ميليارد دلاری سالانه بيشترين بخش درآمد گوگل مي باشد. اينک لری پيج تصميم به ايجاد شرکتي جديد به نام آلفابت کرده است. اين شرکت از مجموعه اي از بخش های تشکلی خواهد شد که گوگل بزرگترين بخش آن خواهد بود.

شرکت جديد آلفابت اينک بر روي گوگل ايکس، آزمايشگاه گوگل، نظارت خواهد کرد. گوگل ايکس بر روي مسائل پزشکي کار مي کند و در حال تحقيقاتي برای افزايش طول عمر انسان و درمان بيماري هاييی مانند ديابت است.به هر حال همانطور که از توضيحات متوجه مي شويد اينک کار های اضافه و آن چه نوآوری خواهد بود زير برند و کمپاني آلفابت خواهد بود و گوگل به کارهای اصلي خود خواهد پرداخت. بخش های اصلي گوگل را مي توان اينک اينگونه بيان کرد: موتو جستجو، سرويس يوتيوب، آندرويد همانطور که می دانيد اين جابه جايی برای ساندر پيچای بسيار موفقيت آميز بوده است و او اينک به عنوان مدير گوگل ادامه ی فعاليت خواهد کرد. حالا پيچای مدير شرکتی است که متمرکز بر روی فعاليت های اصلي خود است و از آن ها دور نمي شود و در تلاش براي بهبود آن خواهد بود.همانطور که مي دانيد اين جابه جايي براي ساندر پيچای بسيار موفقيت آميز بوده است و او اينک به عنوان مدير گوگل ادامه ي فعاليت خواهد کرد. حالا پيچاي مدير شرکتي است که متمرکز بر روي فعاليت هاي اصلي خود است و از آن ها دور نمي شود و در تلاش براي بهبود آن خواهد بود.

 

در مورد نام آلفابت نيز همانطور که مي دانيد به مجموعه حروف زبان انگليسي گفته مي شود. از حال به بعد .Alphabet Inc جايگزين  .Google Inc خواهد شد.

 

منبع:آريامونز

د.د/49

نظر شما در خصوص این مطلب چیست؟