یک میلیون هواپیمای بدون سرنشین به زودی به پرواز در می آیند

یک میلیون هواپیمای بدون سرنشین به زودی به پرواز در می آیند
  • ۱۳۹۴/۹/۲۴ ساعت ۱۲:۴۱
  • مدیر وب سایت
  • 1067 بازدید

کیت کاپلان، بنیان گذار و مدیرعامل "مرکز ساماندهی وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین" می گوید خریداران این نوع هواپیماها بین نیم میلیون تا یک میلیون هواپیمای بدون سرنشین تا شروع سال 2016 خریداری می کنند. این بدان معناست که برای اولین بار تعداد هواپیماهای بدون سرنشین از تعداد هواپیماهای با سرنشین پیشی می گیرد.

در هفته ی گذشته سازمان کاپلان میزبان دومین نمایشگاه بین المللی سالانه هواپیماهای بدون سرنشین در شهر لس آنجلس بود. در کنفرانس امسال که نسبت به سال گذشته در حجم دو برابر برگزار گردیده بود به آینده این صنعت جهانی، که پژوهشگران اقتصادی IBISWorld تخمین می زنند در حال حاضر ارزش آن به بیش از 3.3 میلیارد دلار رسیده است، نگاه اجمالی یی انداخته شد. در این نمایشگاه شرکت ها جدیدترین محصولات خود را به نمایش گذاشتند، از یک هواپیمای بدون سرنشین که بیشتر شباهت به ربات R2D2 فیلم جنگ ستارگان داشت تا یک نوع پهباد جدید که شرکت سازنده ی آن پیشتر تولید کننده محصولات مجموعه فیلم های دزدان دریایی کارائیب بوده است.

کاپلان می گوید: "هواپیماهای بدون سرنشین در دسترس ترین فرصت کسب و کار ما در حمل و نقل هوایی در 60 سال گذشته است." او همچنین اضافه میکند که "برخی از کارشناسان تخمین می زنند که ارزش صنعت هواپیماهای بدون سرنشین تا سال 2025 به 90میلیارد دلار خواهد رسید."

با رشد این صنعت، دولت ها در حال وضع قوانینی در مورد اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین هستند. دوشنبه هفته گذشته، FAA اسامی اپراتورهای مجاز هواپیماهای بدون سرنشین شهری با وزن کمتر از 55پوند را که تا 19فوریه توسط این آژانس ثبت گردیده اند را اعلام کرد. اخیراً  FAAدستور داده است که خلبان های هواپیماهای بدون سرنشین تجاری باید مجوز خلبانی ورزشی که نیاز به صرف هزینه 10هزار دلار و تجربه ی 20ساعت پرواز با هواپیماهای با سرنشین را دارد را دریافت نمایند. اگرچه این آژانس می گوید به زودی مجوز اپراتورهای تجاری که نیاز به الزامات کمتر طاقت فرسا داشته باشد را ایجاد خواهد کرد.

کاپلان می گوید: "هواپیماهای بدون سرنشین به مانند یک هواپیمای واقعی می باشد. شما نمی توانید به یک فرد بدون کمتر از یکسال تمرین و آموزش،  مجوز هدایت آن را بدهید."

رونق وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین مدیون ربات های پیشرفته و تکنولوژی گوشی های هوشمند مثل مینی سنسورها، ژیروسکوپ ها، و نرم افزارهای اتوماتیک می باشد. شرکت ها به دلایل گوناگون به این صنعت پا می گذارند. بعضی از این شرکت ها روی بازار سرگرمی آن تمرکز می کنند، در حالیکه بقیه شرکت ها این صنعت را به عنوان فرصتی برای انجام مشاغل خطرناک و خسته کننده مانند ماموریت های جستجو و نجات و بازرسی زیرساخت می بینند.

کاپلان می گوید: "اگر شما به اتفاقی که در صنعت کامپیوتر در دهه 1980 میلادی افتاد فکر کنید، به آن زمان می گویید 'زمان شگفتی ها' ! ما اکنون دقیقا در زمان شگفتی های صنعت هواپیماهای بدون سرنشین هستیم. کارآفرینان، مهندسان، دانشمندان همه در تلاش برای فهمیدن این موضوع هستند که چه کسی بازیگر اصلی این صنعت در جهان خواهد بود، کسی که هم اکنون می توان به آن لقب 'میلیاردر هواپیماهای بدون سرنشین' را داد."

 

نویسنده: will yakowicz

منبع: inc.com

 

ف.د/107

نظر شما در خصوص این مطلب چیست؟